OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

RATOWNIK MEDYCZNY - ZAWÓD CZY POWOŁANIE?

Dnia 14 lutego 2017 w ramach koła ,,Ciekawe zawody” młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu uczestniczyła w spotkaniu z ratownikiem medycznym panem Grzegorzem Jędraszakiem z Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku.

 Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół nr 1 w Grudziądzu. Podczas nich młodzież pod opieką pedagoga OSiW pani Izabeli Wasilewskiej i wychowawcy pani Teresy Fiałkowskiej miała możliwość zapoznania się ze specyfiką zawodu ratownika medycznego. Po ciekawej prelekcji nastąpił pokaz praktycznych umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy połączony z warsztatami dla uczestników, którzy mieli możliwość zapoznania się i przećwiczenia prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Młodzi ludzie mieli możliwość przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomach, a na swoich kolegach i koleżankach uczyli się zakładania opatrunków w przypadkach oparzeń, złamań, zwichnięć czy skaleczeń.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, w związku z czym pan Jędraszak zaproponował kolejne spotkanie tematyczne, tym razem dotyczące bezpieczeństwa wypoczynku nad wodą. Zajęcia zaplanowano na okres wiosenno – letni. Odbędą się nad jeziorem Rudnickim, a dodatkową atrakcją będzie możliwość przepłynięcia się motorówką ratownika wodnego.

 

RAT1 Młodzież aktywnie uczestniczy w zajęciach z ratownikiem medycznym.
RAT2 Dalszy cykl zajęć praktycznych.
RAT3 Uczestniczka Paulina Bednarz wręcza podziękowania w imieniu całej społeczności OSiW i ZS Nr 1.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007