OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

FERIE Z NAKIELSKIM MŁODZIEŻOWYM CENTRUM KARIERY

W trakcie tegorocznych ferii nakielska młodzież miała możliwość skorzystania  z przedsięwzięć zrealizowanych  w Młodzieżowym Centrum Kariery w Nakle nad Notecią.

Dnia 14 stycznia miały miejsce Drzwi Otwarte pt. ”Pytam więc wiem”, podczas których zaprezentowana została oferta usług MCK i OHP w zakresie doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy, zachęcano również do korzystania z bogatych zasobów strony www.dokariery.pl. W tym dniu odbyły się również krótkie warsztaty na temat zawodów przyszłości, uczestnikom zaprezentowano szereg filmów zawodoznawczych z branż cieszących się największym zainteresowaniem.

16 stycznia prowadzona była rekrutacja osób zainteresowanych pracą na stanowisku dystrybutor materiałów reklamowych i ulotek. Osobom zainteresowanym przedstawione zostały szczegóły oferty pracy.

Ostatnim z zaplanowanych przedsięwzięć były warsztaty  pn. „Bez stresu do sukcesu-trening antystresowy”, które odbyły się 22 stycznia. Spotkanie rozpoczęło się dyskusją i próbą odpowiedzi na pytanie: Czym jest stres? Przedstawione zostały także typy stresu. Następnie uczestnicy podzieleni zostali na trzy grupy. Zadaniem pierwszej z grup było wypisanie na arkuszu fizjologicznych objawów stresu, drugiej objawów psychologicznych, a trzeciej oznak w zachowaniu. Ćwiczenie to było wstępem do omówienia przejawów stresu oraz czynników, które go powodują i potęgują. Kolejnym etapem spotkania była dyskusja na temat możliwości radzenia sobie ze stresem. W trakcie spotkania młodzież wykonała test sprawdzający czy są zestresowani, czy potrafią radzić sobie ze stresem oraz jaki poziom stresu jest dla nich odpowiedni. Na zakończenie przeprowadzona została „burza mózgów”, której celem było ustalenie czy można żyć bez stresu?

NAK1 Uczestnicy drzwi otwartych podczas udzielania informacji na temat usług i działalności MCK.
NAK2 Uczestnicy warsztatów w MCK.
NAK3 W trakcie rozwiązywania testów.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007