OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KADRA OHP NA KONGRESIE I FABRYCE POMYSŁÓW

W dniach 18-21 września kadra Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP uczestniczyła w wydarzeniach podczas których miała okazję poszerzyć swoje umiejętności zawodowe.

18 września czworo wychowawców zaangażowanych na przestrzeni ostatnich 12tu miesięcy w projekty międzynarodowe wzięło udział w II edycji kongresu poświęconemu systemowi edukacji. Udział w II edycji Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji był okazją do wysłuchania wykładów otwartych, udziału w warsztatach i zabrania głosu w dyskusji odnośnie roli edukacji pozaformalnej. Hasłem, które przyświecało wydarzeniu to ,,Mądrość, Kreatywność, Innowacyjność”. Szerokie grono osób przybyłych z wielu uczelni, instytucji edukacyjnych w kraju powitał dr Paweł  Poszytek Dyrektor Generalny Fundacji  Rozwoju Systemu Edukacji, po czym głos zabrał  prof. reżyser Krzysztof Zanussi. Jego prelekcja przedstawiona w sposób humorystyczny oraz obrazowy, poparta kadrami filmu CWAŁ wprawiła wszystkich ochoczo w dalszy etap kongresu. Każdy z uczestników miał możliwość wzięcia udziału w warsztatach tematycznych, które to prowadzili profesorowie i doktorzy wyższych uczelni w kraju. Zwieńczeniem kongresu było wystąpienie Ministra Edukacji Narodowej P. Dariusza  Piątkowskiego.

Przedstawiciel  Wojewódzkiej Komendy OHP oraz troje wychowawców doszkalało się w zakresie składania i realizacji Projektów Solidarności w ramach programu EKS. II Fabryka Pomysłów również zorganizowana przez FRSE pozwoliła na zaczerpnięcie inspiracji, wymianę doświadczeń między osobami zaangażowanymi w realizację przyszłych Projektów Solidarności oraz integrację środowiska potencjalnych beneficjentów. Na wydarzenie przyjechali młodzi ludzie z całej Polski. W trakcie trwania szkolenia można było się dowiedzieć, na jakie działania można pozyskać dofinansowanie w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności, w tym Projekty Solidarności ukierunkowane na społeczność lokalną, szczegółowo omawiano sam proces planowania, składania oraz realizacji projektów.  Po wspólnie spędzonych  trzech dniach wszyscy opuścili Fabrykę Pomysłów z głowami pełnymi inspiracji do działania oraz solidną wiedzą na temat możliwości, jakie daje młodym ludziom chcącym działać lokalnie Europejski Korpus Solidarności.

P01 Uczestnicy II edycji kongresu
P02 Przed rozpoczęciem wydarzenia
P03 Materiały pełne inspiracji
P04 Gra edukacyjna
P05 Warsztaty w ramach II Fabryki Pomysłów

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007