OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

IX OGÓLNOMIEJSKIE TARGI EDUKACYJNE W GRUDZIĄDZU

Młodzieżowe Centrum Kariery, Punkt Pośrednictwa Pracy oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP  z Grudziądza, w dniu 22 marca 2016 roku, brały udział w IX Ogólnomiejskich Targach Edukacyjnych zorganizowanych przez Urząd Miejski w Grudziądzu.

W hali Klubu Sportowego Olimpia absolwenci gimnazjów zapoznawali się
z ofertą szkół ponadgimnazjalnych, by rozwiać swoje wątpliwości dotyczące dalszego wyboru  szkoły. Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i ich rodziców oraz pedagogów. Targi odwiedzili włodarze miasta: Prezydent Robert Malinowski i Wiceprezydent Przemysław Ślusarski oraz Andrzej Cherek - Naczelnik Wydziału Edukacji.

Każda z prezentujących się szkół próbowała zachęcić zwiedzających gimnazjalistów do odwiedzenia ich stanowiska. W hali sportowej odbywały się występy artystyczne, pokazy grup tanecznych, prezentacje kół sportowych oraz degustacje potraw. Można było również skorzystać z usług fryzjerów i kosmetyczek.

Stoisko Młodzieżowego Centrum Kariery, Punktu Pośrednictwa Pracy oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Doradca zawodowy i pośrednik pracy promowały swoją działalność i zapraszali młodzież oraz kadrę pedagogiczną do korzystania z ich usług. Ponadto osoby odwiedzające stoisko mogły nieodpłatnie korzystać z wszelkich materiałów informacyjnych, broszur  oraz ulotek.

Wychowawca OSiW zachęcała rodziców i pedagogów do skorzystania z form edukacyjnych proponowanych przez ośrodek.  Przekazywała informację o formach kształcenia, możliwości bezpłatnego korzystania z internatu podpierając się prezentacją multimedialną,  jak również pracami wykonanymi własnoręcznie podczas zajęć praktycznej nauki zawodu. Podczas rozmów zachęcano młodzież do odwiedzenia stron internetowych OHP.

 

OGOL3

 

 Doradca zawodowy i pośrednik pracy podczas przedstawiania oferty MCK i PPP.
OGOL1 Wychowawca OSiW udziela zainteresowanym informacji na temat możliwości kształcenia w Ośrodku.
OGOL4 Doradca zawodowy MCK oraz wychowawca Ośrodka z Prezydentem Grudziądza.

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007