OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

POKAŻ SERCE – ODDAJ KREW

W dniach 22-26 listopada 2019 roku obchodzimy w całym kraju Dni Honorowego Krwiodawstwa. Uczestnicy Hufca Pracy we Włocławku postanowili uczcić to święto oddając honorowo krew.

Młodzież wraz z p.o. komendant Hufca i nauczycielem WSO „Cogito” w dniu 25 listopada  2019 roku udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, gdzie przemiły personel zajął się uczestnikami i przeprowadził ich przez cały proces stawania się Honorowym Krwiodawcą. Młodzież w oddawaniu krwi wspierała p.o. komendant włocławskiego hufca, która jako zasłużony honorowy dawca krwi,  również oddała krew.

Samo wyjście poprzedzała akcja informacyjna prowadzona na terenie szkoły oraz Hufca Praca w ramach działalności Koła PCK. Uczestnicy mogli dowiedzieć się kto może zostać Honorowym Dawcą Krwi oraz jak przebiega proces oddawania krwi.

Świętowanie dni Honorowego Krwiodawstwa stało się wspaniałą okazją do wzbudzenia w młodzieży chęci pomocy drugiemu człowiekowi oraz ukazania jak bezcennym skarbem jest krew, że warto się nią dzielić.

Uczestnicy Hufca Pracy we Włocławku stanęli na wysokości zadania. Ich postawa była pełna odwagi, odpowiedzialności i zaangażowania.

POK3 POK1
POK2  
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007