OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„ZAWODOWY START” - TARGI PRACY W TORUNIU                         

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu zorganizowało 7 grudnia 2018 roku Targi Pracy, które odbyły się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu.

Targi pracy skierowane były do młodych osób, które poszukują pracy i pragną zdobywać doświadczenie zawodowe. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertami pracy stałej, krótkoterminowej zarówno w kraju, jak i za granicą, które zaprezentowali pracodawcy i agencje zatrudnienia.  Można było również skorzystać z indywidualnych porad z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Toruniu, czy też darmowych porad prawnych z zakresu prawa pracy, a także rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Autorskie warsztaty z zakresu kreatywności przygotowała firma CTDP. W trakcie targów odbyły się także warsztaty kulinarne prowadzone przez kucharza Marcina Kosińskiego. Przedstawiciel Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w Bydgoszczy zachęcał natomiast absolwentów szkół ponadgimnazjalnych do podjęcia pracy w strukturach Straży Granicznej. Podczas targów uczniowie szkół ponadgimnazjalnych brali również udział w grze „Chłopska Szkoła Biznesu”, która kształtuje wśród młodych ludzi postawy przedsiębiorcze. Wszystkie te aktywności  cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży.

Oprócz udzielania informacji o dostępnych ofertach pracy i możliwości zatrudnienia na lokalnym rynku zachęcano również młodzież do korzystania z usług świadczonych przez Ochotnicze Hufce Pracy w Toruniu.

 

z1 Inauguracja Targów Edukacji i  Pracy  „ZAWODOWY START”.
z2 Uczestnicy targów  w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu.
z3 Warsztaty kulinarne.
z4 „Chłopska Szkoła Biznesu” dla uczestników targów.
z5 Spotkanie z przedstawicielem Straży Granicznej.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007