OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

AKCJA ZIMA WE WŁOCŁAWSKIM CENTRUM

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Włocławku w dniach 24 i 25 stycznia b.r. w ramach Akcji Zima z OHP było organizatorem programów „Zawody przyszłości”, który odbył się w Dobrzyniu nad Wisłą. Uczestnikami programu były dzieci i młodzież uczestnicząca w tym czasie w feriach w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK”.

Celem programu było uświadomienie uczestników o roli wyboru zawodu zgodnego z predyspozycjami osobowościowymi i zawodowymi oraz zapoznanie z otaczającymi nas zawodami w tym „zawodami przyszłości”.

W Dobrzyńskim Domu Kultury „Żak” doradca zawodowy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat zawodów, jakie chcieliby wykonywać w przyszłości oraz w formie gier i zabaw zaprezentowała świat zawodów.  Uczestnicy obejrzeli również filmy o tematyce „zawodów przyszłości”.  Następnie Koordynator Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń w formie pogadanki i łamigłówek wprowadził młodzież w tematykę Unii Europejskiej. Uczestnicy poznali historię zjednoczonej Europy, symbole i państwa członkowskie, które wchodzą w skład Unii Europejskiej oraz instytucje zapewniające jej funkcjonowanie.

Na zakończenie programu uczestnicy programu  wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Zawody przyszłości”, każdy z uczestników przedstawił rysunek, na którym  wykonuje swój wymarzony zawód.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki pozyskane od sponsorów.

Zaproponowana przez nas forma spędzania wolnego czasu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. 

akzi3 Pogadanka z Koordynatorem Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń.
akzi2 Uczestnicy podczas zajęć z doradcą zawodowym z MCIZ.
akzi1 Młodzież rysująca swoje przyszłe zawody.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007