OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Kujawsko-Pomorska Komenda OHP uczciła 100-lecie urodzin Jana Pawła II

21.05.202012:24

OHP

W dniu 18 maja 2020 roku obchodzono setną rocznicę urodzin Jana Pawła II, który jest patronem Ochotniczych Hufców Pracy. We wszystkich jednostkach Kujawsko – Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy realizowany jest program ogólnopolskich obchodów 100- lecia urodzin świętego Jana Pawła II. 18 maja był świątecznym i uroczystym dniem dla wszystkich uczestników jednostek opiekuńczo – wychowawczych.

W dobie epidemii  koronawirusa obchody jubileuszu przybrały inny niż dotychczas kształt. We wszystkich jednostkach przygotowane zostały okolicznościowe wystawy dotyczące postaci Jana Pawła II. Upamiętniają one postać Ojca Świętego, Jego przesłania oraz dokonania. Ekspozycje można oglądać indywidualnie do końca roku w świetlicy hufca.

W Hufcu Pracy w Inowrocławiu przedstawiciele inowrocławskiej Rady Młodzieży w imieniu swoich rówieśników oddali hołd i zapalili pamiątkowe znicze przy pomniku Papieża.

W Bydgoszczy uczestnicy wykonali kolaż ze zdjęć, który został umieszczony na portalu hufca oraz film upamiętniający Patrona OHP.  Przesyłali również znane cytaty Jana Pawła II, które są ich drogowskazami w życiu.

W Hufcu Pracy w Brodnicy upamiętniono rocznicę urodzin Jana Pawła II wizytą pod pomnikiem oraz zapaleniem znicza.

Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu poprzez profil na Facebooku upowszechnił utwór muzyczny poświęcony Papieżowi wykonany przez uczestniczkę Zuzannę Wrzesińską, który spotkał się z dużym uznaniem kolegów i koleżanek oraz kadry OHP.

W Ośrodku w Toruniu uczestnicy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społecznej "STOkrotnie – kartki z życzeniami dla Jana Pawła II".

Uczestnicy 2-5 HP we Włocławku wraz z wychowawcami udali się pod tablicę upamiętniającą wizytę Jana Pawła II we Włocławku gdzie zapalili symboliczny znicz oraz pod mural z postacią Papieża – patrona województwa kujawsko-pomorskiego.

Na fanpage’ach jednostek  przypomniane zostały fakty i ciekawostki związane z wyborem Karola Wojtyły na papieża. Młodzież została też zachęcona do obserwowania strony Komendy Głównej OHP, aby zapoznać się z życiem i dziełem św. Jana Pawła II a także do wzięcia udziału w quizie wiedzy o św. Janie Pawle II.

Wczorajszy dzień był również idealną okazją do wręczenia nagród dla laureatów konkursów papieskich „Święty Jan Paweł II w moim życiu” oraz „Od narodzin do świętości – obraz z życia św. Jana Pawła II”  na poziomie jednostek oraz WK OHP.

JP_znicze 1  JP_znicze2

JP_gazetka1  JP_gazetka2

JP_praca1  JP_praca2

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007