OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Wakacyjnie i zawodowo

17.07.202013:07

OHP

Magazynier_2020_2

 

Druga połowa czerwca i początek lipca to czas kiedy rozpoczęły się trzy kursy zawodowe dedykowane uczestnikom i absolwentom OHP z Kujaw i Pomorza.  22 osoby zdobyły nowe kwalifikacje, które poszerzą ich wachlarz możliwości na rynku pracy.

 

 

15 czerwca 2020 roku w MCK Brodnica rozpoczął się kurs zawodowy Magazynier z obsługą wózka jezdniowego z bezpieczną wymianą butli gazowych i egzaminem UDT (120 godzin). Część teoretyczna została przeprowadzona w formie online, a część praktyczna z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych w formie stacjonarnej. Na zajęciach teoretycznych młodzież - 5 uczestników i  2 absolwentów Ochotniczego Hufca Pracy w Brodnicy - zapoznała się z aspektami teoretycznymi w zawodzie magazyniera obejmującymi m. in. organizację gospodarki magazynu, technologii magazynowania, inwentaryzacji. Następnym elementem szkolenia były zajęcia obejmujące praktyczną naukę jazdy i manewrowania wózkiem jezdniowym oraz bezpieczną wymianę butli gazowej.

1 lipca br. w tym samym miejscu rozpoczął się Kurs kosmetyczny z wizażem (80 godzin). Podczas zajęciach teoretycznych Pani instruktorka przekazała uczestniczkom wiedzę dotyczącą pielęgnacji i ochrony skóry oraz  zasady stosowania kosmetyki kolorowej. Podkreśliła  ważne elementy w wizażu i poprawnej stylizacji twarzy. W czasie zajęć praktycznych, dziewczyny szlifowały umiejętności w pielęgnacji cery, paznokci oraz stworzenia pięknych, profesjonalnych makijaży. W kursie uczestniczy 7 dziewcząt – 5 uczestniczek oraz 2 absolwentki brodnickiego hufca pracy.

W tym samym czasie co drugie szkolenie w Brodnicy  6 uczestników i 2 absolwentów 2-2 OSiW w Toruniu rozpoczęło Kurs kelnerski (32 godziny). Na zajęciach teoretycznych Pani instruktor przekazała uczestnikom wiedzę dotyczącą  tajników pracy kelnera. Młodzież poznała zasady poprawnego nakrywania stołów i rozkładaniu sztućców, nalewania wina, obsługi gości przy stole itp. . Podczas zajęć praktycznych panowała wesoła atmosfera, młodzież doskonaliła umiejętności i wprowadzała w życie wiedzę , którą zdobyła podczas zajęć teoretycznych. Każdy wcielił się w role kelnera i klienta restauracji.

Organizatorem kursów było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu. Uczestnicy, którzy pozytywnie zdadzą egzamin końcowy, otrzymują zaświadczenia potwierdzające kwalifikacje.

Magazynier_20202_1 Wskazówki dotyczące obsługi wózka

Kurs kosmetyczny_2020_2 Makijaż – praktyczne wskazówki

Kurs kelnerski_2020_1 Obsługa gości przy stole

Kurs kelnerski_2020_2 Uczestnicy z zaświadczeniami o ukończonym kursie

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007